İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
Botoks ve Dolgu Uyulamaları  
Dermabrazyon  
Lazer Epilasyon  
PRP  
 
 

Dolgu

Ciltaltı doku eksikliği düşünülen alanlarda kullanılır.Sıklıkla ve yasal olarak kullanılan madde hyaluronik asittir. Uygulaması pratiktir fakat kalıcılığı 6ay-1yıl arasında değişmektedir. Ayrıca bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gösterip uygulandığı alanlarda kitle etkisi gösterirler.
***Yapay dolgu maddelerine alternatif yağ enjeksiyonu uygulamasıdır.Avantajı insanların kendi dokusu(otogreft) olduğu için reaksiyon vermemesi ve kalıcı olmasıdır.Dezavantajı ise işlemin lokal anestezi ile yapılamaması ve yapılan yağ dokunun bir miktarının erimesidir.

    

 

                
Botox Nedir?

Botulinum toxininin kısaltılmış hali aynı zamanda ürünün ticari ismidir.Botulinum Toksini, Clostridium Botilinum denilen bakteriden elde edilir. Bu bakterinin toksininin 7 farklı serolojik tipi vardır. Tip A, daha çok kozmetik amaçlı kullanılır. Etki mekanizması yüz çizgilerini oluşturan yüz kaslarının etkinliğini yok ederek çizgileri ortadan kaldırmak şeklindedir.Bu şekliyle dolgudan ayrılmaktadır.
Etkisi 6 aya kadar devam etmektedir. Uygulama sonrası etkinliği tam olarak 2 haftada ortaya çıkar. Kaş arası çizgisi , göz çevresi çizgilenmeler( kaz ayağı çizgileri) ve alın çizgilerine oldukça etkilidir. 

Uygulama sonrası göz kapağı düşüklüğü ve çift görme gibi yan etkiler görülebilir fakat uygun dozlarda dikkatli yapılan uygulamalarda bu etkiler minimumdur.Oluştuğu taktirde Botox etkisi gibi bu etkiler de geçicidir.

Botox estetik uygulamalar dışında migren tedavisi,aşırı terleme(hiperhidrozis) ve kas hastalıkları tedavilerinde de etkili olarak kullanılmaktadır.
 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.