İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
Botoks ve Dolgu Uyulamaları  
Dermabrazyon  
Lazer Epilasyon  
PRP  
 
 

Dermabrazyon minimal invaziv bir işlemdir. Daha iyi görünüm elde etmek için cildin üst katmanlarını yenilemek amacıyla kullanılmaktadır. Genellikle bir kaza ya da yaralanma sonucu yüz cildinde oluşan hasarı tersine çevirmek için kullanılır. Aynı zamanda, hafif kırışıklıkların görünürlüğünün azaltılması, keratoz gibi cilt lezyonlarının tedavisinde kullanılabilir.

    

Dermabrazyon için uygun aday kim?

Yüzünde yara, sivilce izi olan, kırışıklıkları veya yüzeyel cilt lezyonları olan kişiler için uygun bir işlemdir. Dermabrazyon yaşlanmanın etkilerini tamamen geri çevirmez, ancak yeni ve sağlıklı cilt katmanının ortaya çıkmasını sağlar. Fiziksel olarak sağlıklı ve gerçekçi beklentileri olan kadın ve erkek bireyler iyi bir adaydır.

Dermabrazyon sırasında ne yapılır?

Dermabrazyon günübirlik bir işlem olarak yapılır ve aynı gün hasta taburcu edilir. İşlem sedasyon veya lokal anestezi altında yapılan 30 ila 45 dakikalık bir işlemdir.  Özel aletler yardımıyla cildin üst tabakası soyulur. Böylece problemli alanlar uzaklaştırılarak alttan sağlıklı ve daha iyi görünen cilt katmanlarının ortaya çıkması sağlanır.

İyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli? Ne zaman egzersize devam edebilirsiniz?

İşlem sonrası ciltte kızarıklık, hassasiyet, yanma hissi ve hafif şişlik olabilir Dermabrazyon alanına yerleştiği lokalizasyona göre açık veya kapalı pansuman yapılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra, eve gitmeniz mümkün olacaktır. Rahat bir ameliyat sonrası ve iyi sonuçlar için, işlem sonrasında istirahat etmeniz uygun olacaktır. İşlemden sonraki ilk birkaç gün boyunca ilaçlara cevap veren ağrı ve şişlik olabilir. Birçok hasta 1 hafta içinde işlerine dönebilmektedir. İyileşme döneminde yorucu fiziksel aktivitelerden 3 ila 4 hafta boyunca kaçınmalıdır.

Dermabrazyonun komplikasyonları nelerdir?

Komplikasyonlar diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi nadir olup yara izi, lekelenme, enfeksiyon ve şişlik olabilir. Plastik cerrahınız olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecektir.
Ne zaman dermabrazyonun kesin sonuçlarını göreceğiz?

Dermabrazyon sonuçları hemen işlem sonrasında görülecektir. Zamanla kızarıklık ve şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Genellikle 1 - 2 hafta içinde yaralar iyileşir, şişlik ve morluklar geçer. Kızarıklığın soluklaşması ve normal deri rengini alması 3 ila 4 ay sürer.

 

                
 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.