İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
Bögesel Zayıflama  
Estetik Burun Cerrahisi  
Geniltal Estetik  
Göz Kapağı Estetiği  
Jinekomasti  
Kulak Estetiği  
Meme Dikleştirme  
Meme Küçültme  
Meme Rekonstruksiyonu  
 

Günümüzde bölgesel zayıflama yöntemlerini non-invaziv yöntemler dediğimiz cerrahi olmayan yöntemler(soğuk lipoliz,kavitasyon vs.) ve biz plastik-estetik cerrahların uyguladığı cerrahi yöntemler olarak ikiye ayırabiliriz.
Cerrahi olmayan yöntemlerin sınırlı olduğu ve tedaviye cevabın hastadan hastaya değiştiği,kullanılan cihazların özellik ve kalitesine göre değiştiği düşünüldüğünde cerrahi yöntemler ön plana çıkmaktadır.
  
Bölgesel zayıflama değişik isimlendirmelerle literatürde yerini almıştır. Bu yöntemler vücut şekillendirme(body sculpture)  bölgesel yağ şekillendirme (liposculpture) gibi isimler almıştır .
             
Liposakşın vücut şekillendirme yöntemlerinin temelini oluşturmaktadır. Kısaca işlemi izah edersek;ciltaltına hazırlanan özel bir solüsyonu verilir daha sonra özel kanüllerle vücudun aşırı yağlanma düşünülen bölgelerden yağ çekme(aspirasyon) işlemi uygulanır.
           
Bu yöntemi asla bir kilo verme yöntemi olarak değerlendirmememiz gerekmektedir. İdeal olan vücut kitle endeksi(BMI) 25’in altında olan insanlardır,yani obez olmayan hastalardır. Uygun diyet veya diğer tıbbi tedavilerle  ideal kiloya ulaşan fakat bazı bölgesel yağlanma alanlarından kurtulamayan(Göbek çevresi ,basenler,yan bel bölgeleri vs.) hastalar için liposakşın yöntemi en idealidir.

Kısacası her durumda insanlarımız kilo verme konusunda ister cerrahi yöntemler ister tıbbi destek ve diyet yolu ile olsun profesyonel bir sağlık yardımı almalıdır. Bu yöntemlerin hangisine karar verileceği ilgili hekim rehberliğinde olmalıdır.

 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.