İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
Bögesel Zayıflama  
Estetik Burun Cerrahisi  
Geniltal Estetik  
Göz Kapağı Estetiği  
Jinekomasti  
Kulak Estetiği  
Meme Dikleştirme  
Meme Küçültme  
Meme Rekonstruksiyonu  
 

KEPÇE KULAK


Okulların yeni açıldığı şu günlerde özellikle çocuklarımızı kısmen de erişkinleri ilgilendiren bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirgin kulaklarını saçlarıyla örtmeye çalışan okul arkadaşlarımızı saç bandı , tokalarıyla saklamaya çalışan kız arkadaşlarımızı hatırlarız.
Tıbbi terim olarak da anlamı kepçe kulak (prominent ear) olan doğuştan gelen bu şekil bozukluğunun kısa süren hatta erişkin hastalarda lokal bir operasyonla halledilebildiğini çoğu insan bilmemektedir.
           
Özelliklerde okul çağı çocuklarda ve  ergenlerde bu şekil bozukluğunun psikolojik bir sıkıntı olduğu çevreden bu görünümüyle ilgili dalga konusu olduklarının aşikar olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Kulağın doğuştan gelen microtia(kulağın küçüklüğü ve bazı bölümlerinin az gelişmesi,bazen hiç gelişmemesi) gibi bozuklukları da mevcuttur. Doğuştan gelen bu şekil  bozukluklarıyla ilgili özel isimlendirmeler de mevcuttur. Fakat en çok görülen ve plastik cerrahların rutin ameliyatları arasında yer alan kepçe kulak ameliyatı ve bu düzeltme ameliyatlarının ortak tıbbi ismi olan otoplasti ameliyatlarıdır.

Tedavisi

Erken bebeklik yenidoğan döneminde kafa bantları ve özel splintler ile mevcut şekilde düzelme olduğunu gösteren yayınlar vardır.Fakat geç dönemde tek tedavisi otoplasti ameliyatlarıdır.

Çocuklarda genel anestezi altında erişkinlerde lokal anestezi ile yaklaşık 45 dakika süren bir müdahaledir.Kulak arkasından yapılan küçük bir kesi ile kıkırdaklara şekil verme ve iplerle asma esasına dayanmaktadır. Erken dönem sonuçları açısından yüz güldürücü ve hastaları hem ruhsal hem bedensel olarak memnun eden bir uygulamadır.

                                                                
 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.