İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
FUE Saç Ekimi  
Sakal Bıyık Ekimi  
PRP Saç Tedavisi  
Kaş Ekimi  
 
 
Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Günümüzde, saç ekim operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapmaktadırlar. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler. FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Lokal anestezi ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler.

Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. İyileşme sürecine bağlı olarak seanslar arasında uzun süre beklemeye gerek yoktur. Birer gün ara ile seanslar tekrarlanabilir. Köklerin alındığı bölgede 1.00 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir. Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi Kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.

Ayrıca operasyon sonrası günlerde ağrı ve dokuda his kaybının olmaması da bu yöntemin tercih edilmesini sağlamaktadır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.
Her iki yöntemde de ilk ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülüp, ekimden 2- 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. 6.ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir.Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 yıl içerisinde alır. Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç Ekimi çok iyi sonuçlar verir.

Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir.

FUE TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI
Sonuçlar çok doğaldır, Dikiş kesinlikle gerektirmez, Bistüri kulanılmaz, Yara izi kesinlikle bırakmaz dışardan herhangi bir şey gözle gözükmez, Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir, Acısız ve sancısız bir operasyondur, İyileşme süreci çok kısadır, Operasyondan hemen sonra hemen normal aktivitelere başlanabilir.

 
 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.