İletişim
  info@irmethospital.com
  (+90) 282 725 44 44
     
 
 
FUE Saç Ekimi  
Sakal Bıyık Ekimi  
PRP Saç Tedavisi  
Kaş Ekimi  
 
 


Bıyık Ekimi

Farklı sebeplerden ötürü, bıyık bölgesinde kıl çıkmayan erkeklere, bıyık ekimiyle, bölgenin kıllanmasına fayda sağlayan bir yöntemdir. Bıyık bölgesindeki kıl yoksunluğu, alanın bir travma yaşaması ya da genetik sebeplerden ötürü köse diye tabir edilen doğuştan kıl köklerine sahip olmamasından kaynaklanır. Bıyık çıkartan farklı türevlerdeki ilaçlar ya da bitkisel çözümler çoğu zaman faydalı bir geri dönüş yaşatmazken, bıyık ekimi, üst dudak bölgesindeki kıl yoksunluğuna çare, tek ve en etkili yöntem olarak uygulanır.

Bıyık ekimi için kullanılacak sağlıklı kıl kökleri, saç ekiminde olduğu gibi, ense gölgesindeki çoğunlukla sağlıklı kalan saç köklerinden alınır. Bıyık ekimi içi, tek tek ense bölgesinden ayrıştırılan kıl kökleri, yine tek tek bıyık bölgesine transfer edilir.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi işlemi ile bölgenin belli bir bölümünde çıkmayan sakal, köselik ve seyreklik gibi birçok problem ortadan kaldırılabilir. Bıyık ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de öncelikli donör alan olarak sakalın boyun altı, kulak arkası bölgesi gibi estetik açıdan işlevsiz alanları kullanılır. Eğer ekim yapılacak alan daha genişse iki kulak arası saçlı alan kullanılabilir. Lokal anestezi altında yapılan sakal ekimi operasyonunun süresi, yapılacağı bölgeye bağlı olarak 1 ile 6 saat arasında farklılık gösterir. Eğer işlem oldukça geniş bir bölgeye yapılacaksa birden fazla seans halinde uygulanması gerekebilir. Sakal ekim işleminde de FUE yöntemi kullanılır. Bıyık ekimi işleminde olduğu gibi sakal ekimi de; genetik olarak dökülmeyen bölgelerden alınan, hastanın kendi sakal ve saçları ile yapılan bir uygulamadır. Sakal ekimi sonrası doğal görünüm kazanılır ve hasta kalıcı sakallara kavuşur.

 
 
   
  Diğer Web Sitelerimiz İletişim ve Ulaşım

www.irmethospital.com
www.irmetdis.com
0 282 725 44 44    
0 282 725 44 40    
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy    
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.